e-mail: muzeum@nowytarg.pl

poniedziałek - wtorek: 8.00 - 16.00
soboty: 9.00 - 14.00
niedziela: nieczynne
Strona główna Wystawy czasowe Wystawa czasowa "Z życia pasieki. Rzecz o pszczelarstwie"

Wystawa czasowa "Z życia pasieki. Rzecz o pszczelarstwie"

o2022-03-31
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Z życia pasieki. Rzecz o pszczelarstwie", które odbędzie się 8 kwietnia (piątek) o godz. 12.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.
Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z mistrzem pszczelarzem Panem Stanisławem Kowalczykiem, który przybliży życie pasieki i opowie o pracy pszczelarza. Wystawa ma na celu edukację regionalną i ekologiczną. Zwiedzający będą mogli np. zajrzeć do typowego drewnianego ula: przekonać się, jak jest zbudowany, jak wyglądają ramki, w których powstają woskowe plastry, jak gromadzony jest miód, obejrzeć i poznać dawne sprzęty pszczelarskie. Wystawa odbędzie się w terminie od 30 marca 2022 r. do 6 czerwca 2022 r.

Zobacz inne

Nowotarska pierzeja piernikowa - warsztaty edukacyjne
o2022-12-30
Już od grudnia zapraszamy Państwa na nowy cykl warsztatów edukacyjnych pt. "Nowotarska pierzeja piernikowa. Zima w muzeum Podhalańskim", wśród warsztatów znajdziecie Państwo warsztaty bożonarodzeniowe jak i warsztaty związane z zimowymi opowieściami z Podhala, warsztaty tematyczny związany z otwierającą się w grudniu nową wystawą czasową. Do zobaczenia w Muzeum Podhalańskim ❄️❄️❄️

Wystawa czasowa "Genealogiczna podróż mojego taty, Nowy Targ 1936 r."
o2022-10-28
Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha,
Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu
Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu
serdecznie zapraszają na

Wystawę czasową: Genealogiczna podróż mojego taty, Nowy Targ 1936
Wystawa czasowa pn. "Podróże. Akwarele Jana Mrożka"
o2022-07-21
Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu - Andrzej Lichosyt serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy czasowej pn. "Podróże. Akwarele Jana Mrożka", które odbędzie się 29 lipca 2022 r. (piątek) o godz. 18.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Ratusz - Rynek 1. Serdecznie zapraszamy!